Zábavy • Koncerty • Plesy • Firemné akcie a podujatia

O nás

Miloš Holáň

Miloš Holáň

tenor a spev

Stanislav Krajčí

Stanislav Krajčí

klávesy a spev

Peter Štrauch

Peter Štraus

saxofón a spev

V súčasnosti má kapela troch členov – Miloš Holáň zo Žilinskej Lehoty , Stanislav Krajčí z Bitarovej a Peter Štrauch z Považskej Bystrice. Popri svojej každodennej práci sa snažíme odreagovať naším spoločným koníčkom, ktorým je muzika. Vystupujeme a hráme ako zábavová kapela pre rôzne kultúrno spoločenské akcie ako sú svadby, zábavy, plesy, stužkové, vystúpenia, jubileá, letné akcie a pod.

Počas trinástich rokov sme vydali 6 CD nosičov:

1. CD – V Žilinskej lehote
2. CD – Muzikantská loď
3. CD – Nazdravie, všetkým Vám !
4. CD – Za dedinou v poli
5. CD – Bzum-bzum breke-keke
6. CD – Kortina deťom

Na rôznych akciách hráme piesne ľudové, repete a slovensko-české moderné pesničky rôzneho žánru. Pri našich piesňach sa zabavia všetci od tých najmenších až po najstarších. Ak máte záujem o našu hudobnú produkciu, kontaktujte nás pre bližšie informácie.

Menom Kortina volajú aj obec Žilinská Lehota. V roku 1956 práve prebiehali zimné olympíjske hry v talianskom meste CORTINA D´AMPEZZO. Žiaci zo Žilinskej Lehoty navštevovali základnú školu v meste Žilina. Keď už prichádzala jar a zmizol už takmer všetok sneh, poštár, ktorý roznášal listy po okolitých dedinách sa nemohol dostať na svojom bicykli do obce Žilinská Lehota kvôli ešte stále pretrvavajúcom snehu na jej cestách a kopcoch.

A tak nosil poštu do základnej školy, ktorú navštevovali aj žiaci zo Žilinskej Lehoty a hovoril im: „Vy ste ako v tej Cortine, všade je už teplo len u Vás je veľa snehu“. Tak vznikol názov KORTINA.

Skupina začala svoje pôsobenie v dávnych 60. rokoch v obci Žilinská Lehota ako dychová hudba s obsadením mnohých muzikantov. Počas dlhých rokov obmieňania a vývoja hudobnej techniky vznikla v auguste 1999 terajšia zostava v obsadení Ladislav Holáň (tenor sax, spev), Miloš Holáň (tenor trombón, spev) a Stanislav Krajčí (klávesy, spev), ktorá hrá, spieva a zabáva svojich fanúšikov už 10 rok.

Začiatky neboli ľahké, keďže spojenie staršej a mladšej generácie vyvolávalo rôzne názory na cítenie a prejav hudby. Ale ako hovorí pravidlo, že všetko zlé je na niečo dobré, a tak to bolo aj v tomto prípade, zosúladili sme dlhoročné skúsenosti nášho najstaršieho člena s mladou krvou.

TOP